> Koncert élmények -2009-
Precious101
post 2008.11. 11. - 15:42:24
Létrehozva: #1



Rendszergazda
***


Sziasztok!


Ide várunk mindenkit, aki részese volt egy (vagy több) dM koncertnek 2009-ben. Reméljük már az első koncert után lesznek hozzászólások (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
 
Új téma
Válaszok (1 - 17)
triana
post 2009.06. 24. - 07:59:15
Létrehozva: #2



Newborn
*


Gondolom még mindenki alszik a tegnap este és hajnal után. Én sajna nem tudtam after partyra menni, mert már 07.00-től dolgoznom kellett. A koncertet azért végig énekeltem (bár inkább kiabálásnak lehtene hívni). Nem bánom, hogy teljesen eláztam az esőben, úgyis itt ülök 19.00-ig az egyik orvosi ügyeleten......(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A koncertélményeket még próbálom rendszerezni. Annyira emlékszem, hogy nagyon meglepődtem, hogy 23.30 körül járt mire kiértünk a stadionból. Úgy éreztem, hogy kábé fél órát voltunk bent. Szerintem Dave-nek nem lehet panasza, nem sokat kellett énekelnie......(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Egy dolog van amiért kicsit csalódott vagyok. David szólhatott volna legalább 1 dicsérő mondatot a kitartásunkért. Úgy gondolom, nem minden rajongótábor csinálja végig azt amit mi tettünk abban a zuhogó esőben. Vagy már hozzászoktattuk őket, és természetesnek veszik?
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
Ancsu.M
post 2009.06. 24. - 08:16:17
Létrehozva: #3



Newborn
*


Jó reggelt !

Hasonlóképp érzek most mint "triana", én még napokig keresem majd a Föld nevű bolygót, de ez nálam így megy minden DM koncert után. Bár én is rendezgetem a gondolataimat, de megjegyzem mondta Dave, hogy jók vagyunk, bár az ő egyszerűségével csak így : GOOD ! Úgyhogy ezt vegyük dícséretnek (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Viszont tényleg nagyon jók voltunk !! Én csak annyit észrevételeztem, hogy bár próbált Dave jó kedvűnek tűnni, vagy az is volt, de nem volt az igazi. Én pl. sosem láttam koncerten ennyire borostásnak, nyúzottnak. Vagy csak én látok rémeket én gondolom csak így ? A lényegen nem változtat ! Csúcsszuper mega-giga közönséggel közreműködő, egy életreszóló koncert volt a tegnapi. És remélem a januári is hasonlóképp ekkora közönséggel zajlik majd !
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
Useless-girl
post 2009.06. 24. - 10:23:05
Létrehozva: #4



devotee
*****


Ancsu.M.: nem tudom te merre voltál a tömegben, de mi az első sorból nagyon jól láttuk Dave-et és rengeteget vigyorgott fültől-fülig és tök jó kedve volt és nagyon jól nézett ki. Én úgy láttam hogy jól érezte magát és örült neki, hogy így kitartottunk. Az egyik szám előtt meg is jegyezte poénosan, hogy "hát már megint esik" meg a vége felé kiabált valamit, amit nem értettem, mert addigra fél fülre süket voltam a hangfalaktól, a másikra meg a saját ordításomtól. XDDDD

Részletesebb beszámolót ma még írok ide is, csak alszom még egy kicsit, mert csak pár órát sikerült aludnom. Az aftert mi azért hagytuk ki mert bőrig áztunk (csak a zoknink maradt száraz a bakancsban XD) és inkább barátnőméknél aludtam száraz ruhában mint hogy tüdőgyuszit kapjak. Egyébként az eső szuper volt, csak utána volt kellemetlen mikor kijöttünk a tömeg melegéből, meg mikor a szemfestékem a szemembe folyt és kurvára csípett. :DDDD De mindenképp adott a hangulathoz nálam. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
Emke
post 2009.06. 24. - 15:27:15
Létrehozva: #5



Newborn
*


Hola Mindenki!

Én a tegnapi muriról róttam pár gondoltatot, meg felraktam egy-két képet a blogomba:

http://emke.prae.hu/index.php?bid=74&pid=1063

A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
Ironka1980
post 2009.06. 24. - 19:19:06
Létrehozva: #6



Newborn
*


A helyzet az, hogy én is úgy láttam, hogy valóban nagyon nem volt formában Dave. Ahogy kezdődött a koncert, már látni
lehetett a kivetítőn az arcát. Nyúzott és fáradt volt, szerintem szegényke még fogyott is abból az amúgy sem túl nagy darab fizikumából. Szegény, még igazából alig épült fel a betegségből. Messze nem tudott szegény úgy ugrálni ahogy szokott és ahogy szeretjük. Nem volt bohóckodás, csak minimális. A Master and Servant alatt a hangja is elment, Martin meg rossz helyen lépett közben. Nagyon imádom őket, jó volt ez a koncert , de nem volt az igazi. Hangszerelési gondok is voltak, vagy hangosítási, mert bizonyos számok nem szóltak túl jól, pl: Strange Love. Látvány első osztályú volt, de valahogy nem volt kontakt a közönséggel, ami ritka a Mode koncerteken. Martin sem volt még annyira sem közvetlen mint megszoktuk tőle és Dave se teremtette meg a szokásos kapcsolatot a rajongókkal. Valószínűleg a turné félbeszakítása sem tett jót a dolognak, mintha kicsit kiestek volna a ritmusból. Én így látom. Imádom őket, de a tények tények. A lényeg hogy januárban megint látjuk őket, reméljük jobb formában.
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
mood25
post 2009.06. 25. - 20:05:41
Létrehozva: #7



Newborn
*


halál komolyan olvasom a hozzászólásokat az indexen meg itt is , ti melyik koncerten voltatok? baromi jó modekoncert volt, talán az egyik legjobb amelyiken voltam. ha itt nem volt kontakt a közönséggel akkor nem tudom hol, mellesleg a közönség egyszerűen állat volt, végigugráltuk az egészet, jah, volt hogy elcsesztek egy - két dolgot, de az pont arra jó, hogy ha majd megveszed a live cd-t a koncertről akkor nem lesz sablonos. mi messzebb voltunk jóval, de nem úgy nézett ki mint akik egy sablon koncertet adnak, mellesleg, egy budapesti a koncert soha nem lesz sablonos, mert a nagyérdemű annyira lehengerlő, ami nem lehetséges, hogy ne ragadjon át a dm-re. az egyik legjobb volt amin voltam, külföldivel nem is tudom összehasonlítani, de a pestiek közül is az egyik legjobb volt. komolyan.
Csatolt állományok
Mellékelt állomány:  1.jpg ( 137.5K ) Letöltések száma: 70
 
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
mood25
post 2009.06. 25. - 20:12:52
Létrehozva: #8



Newborn
*


menjetek ki például csak bécsbe. na, az általában sablonos, ott aztán tényleg nem érdemes máshova menni , csak az elejére, mert van többszáz magyar, akik csinálják a hangulatot.
Csatolt állományok
Mellékelt állomány:  4.jpg ( 160.97K ) Letöltések száma: 57
 
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
depeche@mode
post 2009.06. 28. - 10:45:24
Létrehozva: #9



Newborn
*


Idézet (Preci @ 2008.11. 11. - 16:42:24) *
Sziasztok!


Ide várunk mindenkit, aki részese volt egy (vagy több) dM koncertnek 2009-ben. Reméljük már az első koncert után lesznek hozzászólások (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



Most jutottam el ide, hogy Veletek is megosszam az élményt...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A blogomba írtam le és tettem fel képeket is:
www.sofad.blogol.hu
Olvassátok el, már az archivumba tette, mert azóta írtam már a további gondolatokat is...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Üdv Minden Fannak!!!
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
Precious Soul
post 2009.06. 28. - 13:06:49
Létrehozva: #10



Newborn
*


Hát Useless-girl... Ezúton is köszi mindent! A hangulatba hozást, az élményt, a hülyeséget. Az egész felejthetetlen hosszú pillanatot!! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Januárban újraélünk mindent. Csak nem az első sorból... Azt majd legközelebb - újra. Imádlak csajos!!
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
jayy
post 2009.06. 28. - 19:25:30
Létrehozva: #11



Newborn
*


• DM koncert vélemény!




1. .In Chains Hát mit módjak szerintem lögyi erőtlen kezdés az előző turnén a A Pain that I'm used To jobbat nyomot(pedig nem is szeretem)


2. Wrong Live oda vágott de nagyon ,azt hittem leszakad a vesém (bár Dave erőlködött)


3. Hole To Feed szerintem túl akartak lenni rajta (csodálkoztam is 3 szám kezdésnek az új lemezről??)



4. Walking In My Shoes Zsír kivetítés szokásos színvonal jó volt


5. It's No Good Végre ismét a set list-ben megmozgatott mindenkit.


6. A Question Of Time Nincs mit mondani rajongók, várják, szeretik,Dave nem nagyon mozogta le témát.(máskor ilyenkor már félmeztelen extázis uralkodik)


7. Precious Na ezt nem tudom mééé kellett, bár jól szólt.kb. 20 jobb számot bírnék felsorolni helyette.




8. Fly On The Windscreen Szerintem az egyik fénypontja gyönyörű háttér Jó hangszerelés Dave erőteljesen éneke PERFECT!



9. Jezebel Ez sem a kedvencem de live jó volt




10. A Question Of Lust Ott volt a szeren Martin megmutatta je .



11. Come Back Az egyik kedvencem a SOTU-ról élőben sem volt csalódás


12. Peace Élőben áthangszerelve nagyon :STRONG, bejött ,a kivetítés hatás vadász volt bocsi Anton bácsi.A rain itt már mindent beleadott.


13. In Your Room Hát igen tökéletes nem tudok mást írni róla.




14. I Feel You Nem szeretem se cd-n se live sajna de elmaradt végre a fárasztó hosszú intro-ja de fények királyak voltak



15. Policy Of Truth Klasszikushoz méltó prezentálás jejúnó


16. Enjoy The Silence Nos igen e nélkül nincs koncert ez az átdolgozás nem ütött akkorát a szokásos „Mr,Martin L. Gore” valahogy nem futott fel megszokott extázisba.



17. Never Let Me Down Again Kötelező zsír is volt a kivetítőn egyszer hátsó kameraállásból (Dave mögül) látszott az „integetés”imézing érzés volt.




Első szünet: nem volt az-az őrjöngésszerű visszahívás: de hát jöttek a srácok


RÁADÁS 1.

18. Stripped semmi extra szerintem korrekt.


19. Master And Servant Mikor láttam a set list-en és korábbi koncikon, jútubon vártam de így meglepett (nem tudom de DAVE májk-jával lehetett valami) az meg fő ciki volt hogy nézők többsége nem tudta a szöveget (legalább is körülöttem).



20. Strangelove Jó hogy elővették én, kérek elnézést a kivetítő eltakarásáért (Hol élünk israel-ben??????)



Ismét pihenő a fentebb leírtak ide is érvényesek, nem omlottak össze a lelátók a Vissza-vissza kórustól.
RÁADÁS 2.




21. Personal Jesus Kötelező darab ez is megfelelő prezentálásban, ismét jó kivetítéssel.




22. Waiting For The Night Jó szám nagyon szeretem is DE koncert végére szerintem valahogy nem illett. Olyan hiány érzetett hagyott az emberben a végén.



ÖSSZEGEZVE:Jó koncert volt .Tisztességes iparos munka, amit ki emelnék: a hangzás ahol én álltam ( kiemelt szektor mögötti korlát középen ) tökéletes volt, kivetítés:good job második legjobb, amit láttam talán csak a 93 vetekedhet vele,látványos és penge éles kép. Végre mikor „csak” kamerázták a bandát nem volt szétroncsolva össze-vissza kapkodva kép,+ pont érte. Én nem éreztem a banda felől azt a lehengerlő lendületet,. kicsit olyan csináljuk meg és tiplizzünk mert még sok van hátra filling-em volt(ez mondjuk 1 kicsit kukacoskodás,de ki-kivánkozik).Ez volt az 5. alkalom,hogy láthattam a DM-et (1993,2001,2006x2,2009) ha rangsorolnom kellene a 4. helyre tenném ezt az estét csak a 2006 Aréna koncert nyűgözött le kevésbé. Talán a Sex Pistols mondta azt mikor a 90’-es évek végén visszatértek a koncert színpadokra hogy:”A félreértések elkerülése végett, csak a PÉNZ miatt csináljuk!” Hát ez kicsit olyan volt!Ez a tuti lóvé!! Míg a lemez eladás haldoklik világszerte. Addig a koncertezés előre tervezhető,” x” előadás, tutti „y” lové. Szétdobjuk és 3 évig silence.


2009
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
Alan
post 2009.07. 01. - 16:35:45
Létrehozva: #12



Newborn
*


A hangelmenés az technikai zür volt nem énekhiba.....:-)
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
szabcsi
post 2010.02. 07. - 20:15:39
Létrehozva: #13



Painkiller
****


Idézet (Preci @ 2008.11. 11. - 16:42:24) *
Sziasztok!


Ide várunk mindenkit, aki részese volt egy (vagy több) dM koncertnek 2009-ben. Reméljük már az első koncert után lesznek hozzászólások (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Sziasztok! en nemreg vagyok tag a freestaten,es regi Modeos vagyok Erdelybol...szoval,igen koncerten voltam a tour of the universe sorozatbol,mindketton Nalatok.Igy van ez,harombol ketto lett,hiszen nalunk toroltek a Bukarestit,tudjuk miert...szoval borzalmas volt a hir,viszont nemsoka elfeledhettuk,mert a Budapestiek rendben megvoltak.kulonben 2006-ban megvolt mindharom a Touring the Angelbol,ebbol kiemelkedett elmenyszinten a hazai...hat,az valami frenetikus extazis volt,igazi jol kierdemelt celebration...megerdemeltek a hazai rajongok,romanok,magyarock egyarant...rengeteg ideig vartunk arra a bizonyos dinamit Szentivanejre...aszem romaniat csak a forradalomkor lattam es ereztem ennyire boldognak,marmint a nep erejet,a szomjusagat,a vagyat,a kieleguleset a szabadsagban.Ez akkora elmeny volt mindenkinek,magamnak is,mintha visszamentem volna az idoben...'93 nyara,MTK stadion ,kanikula,varakozas...Devotion.Akkor ugyanis sikerult megfognom Dave labat(masok itthon ezzel fikaztak"hehe,Ugyhallottuk megfogtad az Isten labat)...kb.ezt jelentette az elmeny es erzesemlekezet szintjen...a multkor pedig itthon,szinten olyan kiraly,csucsszuper helyet buliztam ki magamnak,hogy fix szemben alltam a kifuto vegeben,es a Behind the whheel alatt megtudtam fogni Dave kezet,vagyishogy a kezefejere egy jo kis orokidore.Biztos vagyok benne,hogy semmilyen mas foldi ido-ter-cselekmeny osszefuggesben nem tapasztalhattam volna meg az extazis eme oromet.Amit ez a zene nyujt,az meg mindig nem hagott a tetoponjara,csak ezutan ertik meg igazan es fogjak elismerni a Depeche Mode jelenseget...de mi eddig is voltunk es leszunk ezutan is,Ok velunk es maximalisan ertunk!Addig hadd diagnoztizaljon mindenki,es csovalja ertetlenul a fejet...hogy mi ez a Depeche Mode betegseg???Az tuti,hogy akit eler halalosan megfertoz...es jol van igy! Udvozlet innen a Hargita aljabol<a Mode legyen Veletek barataim!Es koszi ha befogadtok!Mellékelt állomány:  user_10253438_1188743515737_tn2.jpg ( 2.56K ) Letöltések száma: 14
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
szabcsi
post 2010.02. 07. - 20:35:57
Létrehozva: #14



Painkiller
****


Idézet (mood25 @ 2009.06. 25. - 21:05:41) *
halál komolyan olvasom a hozzászólásokat az indexen meg itt is , ti melyik koncerten voltatok? baromi jó modekoncert volt, talán az egyik legjobb amelyiken voltam. ha itt nem volt kontakt a közönséggel akkor nem tudom hol, mellesleg a közönség egyszerűen állat volt, végigugráltuk az egészet, jah, volt hogy elcsesztek egy - két dolgot, de az pont arra jó, hogy ha majd megveszed a live cd-t a koncertről akkor nem lesz sablonos. mi messzebb voltunk jóval, de nem úgy nézett ki mint akik egy sablon koncertet adnak, mellesleg, egy budapesti a koncert soha nem lesz sablonos, mert a nagyérdemű annyira lehengerlő, ami nem lehetséges, hogy ne ragadjon át a dm-re. az egyik legjobb volt amin voltam, külföldivel nem is tudom összehasonlítani, de a pestiek közül is az egyik legjobb volt. komolyan.

Jaja! egyetertek,en sem voltam a juniusin tok legelol,de az elmeny atjon akkor is,ha nemcsak a szinpad kozelsege sziv be,hanem a tomegerzek.Szoval,a Peace-nel ott volt az mindent megtisztito ,zuhogo eso.es raadasul ennel a szamnal,a kivetiton a beke biblikus szavaival...leirhatatlan volt az a tomegtisztulas abban az esoben es nnyarban,valahogy kozmikus jelkepe volt,hogy mindenki aki ott van ertse,hogy mirol is van szo Univerzalis leptekben,tobb volt az ,mint a sors keze.De lehet,hogy csak en voltam akkor ezekkel az antennakkal foszerelve?!...nem hinnem. A peace alatt latszott jol Daven es Martinon is,hogy milyen mitikusan alakul a tortenelmuk,az idojaras pont jol jott,nekem jo elmeny volt a furodni a Mode ege alatt!!!
Csatolt állományok
Mellékelt állomány:  normal_wb1.jpg ( 44.88K ) Letöltések száma: 17
 
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
rodínia
post 2010.02. 20. - 15:51:22
Létrehozva: #15



Newborn
*


Üdv Mindenki!
Sajna tavalyi, sőt azelőtti koncerten sem voltam még életemben. A 2010 január 11.-i koncert volt életem első koncertje. Még mindig a hatása alatt vagyok. A férjem azóta nevet rajtam, hiszen ő volt a DM rajongó a családban, én (sokan ezért útálni fogtok) nem igazán hallgattam a zenéiket. Most pótolok mindent, és vezeklek. Viszont valami nem hagy nyugodni. Rengetegen voltunk, de nem értettem a szektorunkban miért volt fontosabb a sörért kirohangálás, mint a koncert élvezése. A baj az volt, hogy ezért mi többiek sem igen láttunk sokat. Amúgy is elég rossz helyen voltunk, de ezek a srácok még rontottak rajta. Mi a fenének jön az ilyen koncertre? Habár én moziban is mindig kifogom a telefonálós, dumálós personokat, de a filmet meg lehet nézni újra, be lehet rá ülni mégegyszer, ez pedig annyira egyedi volt és megismételhetetlen. Várom a koncert DVD-t, és addig is nézem a Live in Milan DVD-t, amit a férjemnek vettem karácsonyra, amikor még fogalmam sem volt, hogy mi is ott leszünk egy ilyen veszettül jó programon.
Ugye jönnek még? Ugye hallhatom még élőben Dave eszméletlen szép baritonját? Akarom, akarom, még és még!
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
szabcsi
post 2010.03. 06. - 02:15:45
Létrehozva: #16



Painkiller
****


Idézet (rodínia @ 2010.02. 20. - 16:51:22) *
Üdv Mindenki!
Sajna tavalyi, sőt azelőtti koncerten sem voltam még életemben. A 2010 január 11.-i koncert volt életem első koncertje. Még mindig a hatása alatt vagyok. A férjem azóta nevet rajtam, hiszen ő volt a DM rajongó a családban, én (sokan ezért útálni fogtok) nem igazán hallgattam a zenéiket. Most pótolok mindent, és vezeklek. Viszont valami nem hagy nyugodni. Rengetegen voltunk, de nem értettem a szektorunkban miért volt fontosabb a sörért kirohangálás, mint a koncert élvezése. A baj az volt, hogy ezért mi többiek sem igen láttunk sokat. Amúgy is elég rossz helyen voltunk, de ezek a srácok még rontottak rajta. Mi a fenének jön az ilyen koncertre? Habár én moziban is mindig kifogom a telefonálós, dumálós personokat, de a filmet meg lehet nézni újra, be lehet rá ülni mégegyszer, ez pedig annyira egyedi volt és megismételhetetlen. Várom a koncert DVD-t, és addig is nézem a Live in Milan DVD-t, amit a férjemnek vettem karácsonyra, amikor még fogalmam sem volt, hogy mi is ott leszünk egy ilyen veszettül jó programon.
Ugye jönnek még? Ugye hallhatom még élőben Dave eszméletlen szép baritonját? Akarom, akarom, még és még!

Szia Rodi!Csak annyit a januari koncirol,hogy en ugy an mar a 8-dik koncertelmenyen vagyok tul,de sajna azt kell mondanom,hogy te mar lehet egyik kicsit felhigultabb hatso kozonseggel talalkozhattal,mert en is sajnos csekkoltam az elsilanyult,erdektelenebb egyedek sokasagat mostanra...tusarku kekharisok jottek szembe a az allohely reszen,kiknek fontosabb volt az unikum es az elozenekar,vagy pl;mar a 2006-os pPlayingen is voltak olyanok akik a Placebo elozenekar miatt jottek es a Dm alatt egy sort sem tudtak vegig enekelni a tomeggel,majd tudatmodositok hatasa alatt lerogyva lattam a galeryt kijaratnal a foldon henteregni,szerintem mar a Mode alatt kijohettek a tinik.a tobbseg azonban Halisten a regi,de viragzik azert mar rendesen a kozesincs kozonseg reteg is,akiknek mindegy mire jonnek,csak el tudjak pallni a penzuket.Az ilyenek mehetnenek barhova,csak a DM-re ne,mert a rajongok,az igaziak fajo szivvel kezdhetnek el es joggal nosztalgiazni a regi szep idokon...valtoznak az idok,de a DM nem ezt erdemli!Pusza!Szabcsi! (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Csatolt állományok
Mellékelt állomány:  user_9977919_1169984402450_box.jpg ( 18.66K ) Letöltések száma: 6
 
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
azoli
post 2010.05. 12. - 15:53:15
Létrehozva: #17



Newborn
*


Stage walk - Depeche Mode
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
azoli
post 2010.05. 12. - 16:05:44
Létrehozva: #18



Newborn
*


Depeche Mode - a lot of TC gear in the FOH rack

Gear run of Depeche Mode guitarist Martin Gore's rig
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete

Szólj hozzá a témáhozÚj téma
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: