> Best Of Vol 2 - Mit Tennél Rá?
karoberto
post 2006.11. 04. - 20:34:35
Létrehozva: #1



Newborn
*


Sziasztok,

szerintem a Best of Vol1-re felkerültek a legfontosabb és legsikeresebb single-k (kivéve a 'Question of time', ami pedig nagy mérföldkő volt). Namost ezek a dalok a legtöbb fan számára alap, szóval reménykedjünk, hogy kiadnak még egy részt (Vol 2). Erre a rajongók számára a legfontosabb és az általában legkedveltebb dalok kerülhetnének. Ha belegondolunk, talán nem is annyira nehéz összeírni 18 ilyet (persze lehetnek vitás esetek). Én ezeket tenném fel:

Leave in silence (1982) – az első igazi melankólikus dal, előrevetíti a későbbi stílust
The sun and the rainfall (1982) - szép dal, sok rajongó kedvence, ők is szeretik
Blashemous rumours (1984) – szívbemarkoló dallam és szöveg, a lázadás és szókimondás
Lie to me (1984) – kitűnően bemutatja a fontos SGR album hangulatát
Somebody (1984) – Martin klasszikusa, romantikus líra
Stripped (1986) – fontos dal, ezzel robbant be a fekete korszak
A Question of time (1986) – a vol1-ről lemaradt, pótolni kell.
Black celebration (1986) –Koncertklasszis, lefesti a ’fekete hangulatot’.
The things you said (1987) – dal a MFM albumra oly jellemző mély, letompíott hangokkal
Halo (1990) – az egyik legjobb nem single, érdekes dal
Policy of truth (1990) – nagyon jó szám, rajta kell lennie a best of-on
Rush (1993) – a SOFAD album egyik meghatározó dala
Higher love (1993) – a legtöbb rajongó szereti, sokak kedvence
In your room (single ver) – nagy hatású dal, rajta kell lennie a best of-on
Sister of night (1997) – talán a valaha írt legszebb lassú daluk
Home (1997) –a legjobb Martin által énekelt dal.
Surrender (1998) – talán a legjobb B-side, ezzen sokan egyetértünk…
Freelove (Flood mix) (2001) – a fiatalabb korosztály számára fontos alapvetés, erre a dalra nagyon sokan felfigyeltek.

Na és szerintetek?? Indoklást is kérek...(IMG:http://forum.freestate.hu//style_emoticons/default/smile.gif)
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete
 
Új téma
Válaszok
vashal
post 2009.04. 28. - 12:53:48
Létrehozva: #2



Newborn
*


Nem tudom, él-e még ez a kérdés.
Ráadásul a listámat véletlenül egy másik fórum-témára töltöttem fel.
Szóval akkor második nekifutásra:

Nehéz volt összeállítani a listámat, mert nekem nem okoz gondot naphosszat hallgatni őket, sokszor meg is teszem. Valóban nem könnyű kiválasztani „csak” 18 dalt, egy csomót rágódtam is rajta (és szívem szerint lenne még, de hát ki mondta, hogy nem gondolkodhatunk egy későbbi Vol. 3-ban is? Ilyen az igazi modos hozzáállás) Az indoklás is nehéz, nem írhatom mindegyik mellé, hogy ezt is szeretem, ezt is szeretem….

1. Photografic Some Bizarre Version– szerintem ez a tutibb változat, mindig felpörget, és ne feledjük, hogy ezzel kezdődött minden
2. Told you so – ez a lendülete miatt (is) a szívem csücske. Bár a DM fiúk az első 2-3 lemezt az interjúik szerint nem érzik annyira közel magukhoz ennyi év után, de azért talán nekünk rajongóknak érdemes erőlködnünk, hogy a Best of Vol. 2-n azért legyenek a kezdetekből is régi jó kis darabok.
3. Lie to me – ez nagyon jellemző a karai nyolcvanas évekre, ugyanaz az indok, mint a Told you so-nál.
4. Somebody – Klasszikus Martin ballada, elképzelhetetlen Best of … nélküle
5. Blasphemous rumours – Alapdal, tudtátok, hogy ennek volt az első látványos színpadképe a festett templomablak kivetítésével?
6. Things you said – a zene mellett a szöveg a Mode másik nagy erőssége, ez a dal erre egy kitűnő példa
7. Little 15 – nem értem, miért csak Franciaországban adták ki kislemezen, mindenhol megállt volna a lábán
8. It’s called a heart – ebben a dalban is több van, mint első hallásra gondolná az ember, és ez egy játékosabb, könnyedebb darab.
9. Fly on the windscreen – kár lenne lehagyni
10. Policy Of Truth – simán csak szeretem, és az albumra kívánkozik
11. Black celebration – ez nem is kérdés, hogy rajta legyen a Vol. 2-n
12. It doesn’t matter two – az egyik személyes kedvencem
13. Here is the house – ez egy nagyon bensőséges, szép kis dal
14. The sweetest perfection – ha ennek van az a csúszómászós klipje, akkor storno, pedig a dal maga remek
15. Useless – én mégis az ellenkezőjét hallom ki belőle
16. Martyr – egy darabig fel sem tűnt, hogy rajtavan a Best of cd-jén, mert mindig a klippeket néztem, aztán egymásra találtunk a dallal is
17. Higher love
18. Route 66 – ez ugyan feldolgozás, de egy ilyen is elférne a Vol.2-n

Bonustrack: Dangerous – szerintem ez egy tipikus DM, és nagyon jól sikerült dal
A lap tetejére
 
+Hozzászólás idézete



Szólj hozzá a témáhozÚj téma
1 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (1 vendég és 0 anonim felhasználó)
0 felhasználó: