Keresés - Felhasználók
Teljes verzió: Depeche Mode Könyvek
forum.FREESTATE.hu > Általános témák > Filmek és Könyvek
Oldalak: 1, 2
Zútika
Majd a Fait jön és segít,mert Ő számítógép jogtudós,és ért hozzá!:D
Faith
Hát, én sem igazán tudok erre megoldást. A név amire gondolsz az magában a Font fájlban van. Valami programot kellene hozzá keresni, de még úgy is kérdéses, mert a legtöbb betűtípus védett, ugyanúgy szerzőijogok alá esik, s talán direkt úgy lett kitalálva a dolog, hogy azért olyan könnyen ne lehessen átnevezni. Soha nem volt még ilyenre szükségem, úgyhogy laikus vagyok a témában. Pedig 782 fontom van. blink.gif
májk
Azért köszi. smile.gif
májk
Azoknak, akik még szeretnék elkapni az utolsó Jonathan Miller könyvek egyikét, van egy listám, hol van még belőle:
- Campona, Libri
- Mammut, Libri
- Egyetemi könyvesbolt (Budapest V. ker., Kossuth Lajos u. 18.)
- Keleti könyvesáruház (Budapest, Baross tér 22.)
- Batthyányi könyvesbolt (Budapest I. ker., Batthyányi tér 5-6.)
- Stop Shop könyvesbolt (Budapest II. ker., Hűvösvölgyi út, 138.)
- Mezőgazdasági könyvesbolt (Budapest, Vécsey utca 5.)
- Budaörs könyváruház (Budaörs, Kinizsi út 1-3.)
- Erkel Ferenc könyvesbolt (Budapest, Erzsébet körút 52.)
- Corvina könyvesbolt (Budapest, Kossuth Lajos u. 4.)
- Europark könyvesbolt (Budapest, Üllői út 201.)
- Libri könyvesbolt (Szeged, Jókai u.)
- Libri könyvesbolt (Eger, Dobó tér 1/A)
- Libri könyvesbolt (Komárom, Gyár u. 2-6.)
- Libri könyvesbolt (Nyíregyháza, Pazonyi út)
- Internet áruház (Budapest XI. ker., Budafoki út 60.)
- Buda könyvesbolt (Budapest XI. ker., Október huszonharmadika utca 6-10.)
Faith And Devotion
májk!

A listáról jó pár helyet megpróbáltam tegnap, több helyen nem volt, sok pedig már bezárt szombat miatt mire odaértem. A listát honnan szerezted? Más helyeken, ha itt nem találnék, nem is érdemes kérdezősködnöm?
májk
Nos, bementem a Westendben a Libri-be, és kikértem az egyik eladótól egy listát arról, hol találok még ebből a könyvből. Ő erre odament a számítógéphez, bepötyögte a címét, és kidobta a listát. Mondta még, hogy lehet, hogy nem mindegyik boltban lesz nekik, de érdemes próbálkozni.
Faith And Devotion
Gyanús is volt, h a 7 budapesti helyről, ahol voltam, kiderült, h mind Libri:) Először azt hittem, h a lista vmi bennfentes info:) Mindenesetre köszi szépen, írtam nekik egy e-mailt, most már nem fogok sehova elmenni potyára, és ezek szerint azért érdemes még más helyeken is kérdezősködni. Majd megosztom én is a tapasztalataimat.
Zútika
Én úgy tudom,h a Libri Könyvpalotában még lehet kapni,mert láttam,javítsanak ki ha tévednék...
Faith And Devotion
Bocs, h csak most válaszolok... Szóval a Libri listáról annyit, h nem ér semmit, én is kértem tőlük e-mail-ben, de amikor az Europarkba elmentem, ahol még elvileg kellett volna lennie, az eladó belenézett a gépbe, és közölte, h az utolsót októberben adták el. A listájuk ritkán frissül, azaz ahová egy darabot ír ki a gépük, az gyakorlatilag azt jelenti, h már nincs. Az europarkos eladó azt mondta, h kettő van a listán, tehát még érdemes próbálkozni a Keletinél, a Mammutban, és egy harmadik helyen, amire már nem emlékszem. Nekem végül isteni szerencse miatt a váci utcai Libri Stúdium Idegennyelvű Könyvesboltban sikerült megvennem az eredeti angol kiadást, ami nem volt rajta semmilyen netes listán... Viszont abból a legutolsó darabot hoztam el. Lényeg az, h hívjátok fel a Libri vevőszolgálatot a 06-80-254-274 számon, egyedül itt tudnak adni normális felvilágosítást. Ha minden igaz, hétfő-csütörtök 8-17.00, péntek 8-14.00-ig hívható.

Sok szerencsét!
Zútika
A Librikkel tényleg vigyázzni kell,mert pl.a Libri Könyvpalotában az eladó Velem mindig közli,h a keresett könyv nincs,vagy elfogyott,a közelben lévő Ferenc körúti Libri könyvesboltban meg a kedves eladónő pontos felvilágosítást tudott adni könyvekről,amik nem fogytak el,megvoltak,csak máshol...
Szóval hívjátok fel a fentebb említett telefonszámot,az a biztos!
májk
Én még nyár elején vettem egyet Győrben egy szintén Depeches jó barátomnak ajándékba. Mielőtt odaadtam volna neki, persze kiolvastam, és naggyon nehezen váltam meg tőle. Aztán persze sirattam, mert sehol sem találtam belőle, de szerencsére szüleim szereztek be nekem egyet karácsonyra (az utolsó darabot Komáromban). Azóta retina-leolvasós páncélszekrényben őrzöm. biggrin.gif
Zútika
Az ilyen kincseket őrizni is kell!:D
cybergsm
A Miller-féle könyv nagyon jó. Többször kiolvastam már...Más nem jelent meg magyarul?
Lilian
Sziasztok!

2 hónapja keresem a könyvet, igaz, hogy itt az Alföldön, de nem sok sikerrel! Már arra is gondoltam, hogy Pestre megyek, és addig haza sem jövök, míg meg nem találom valahol...
De úgylátom nem sokra mennék.. Kiakadok, hogy ilyen keveset nyomtak belőle!!! sad.gif mad.gif
Zútika
(Lilian @ 2007.02. 06. - 18:56:01) *
Sziasztok!

2 hónapja keresem a könyvet, igaz, hogy itt az Alföldön, de nem sok sikerrel! Már arra is gondoltam, hogy Pestre megyek, és addig haza sem jövök, míg meg nem találom valahol...
De úgylátom nem sokra mennék.. Kiakadok, hogy ilyen keveset nyomtak belőle!!! sad.gif mad.gif


A helyes kifejezés egyébként ELOLVASTAM,nem kiolvastam,elnézést,nem kötözködni akarok,de ha már a magyar tanárnő megtanította,akkor Én is megtanítom,speak and spell!:-)
Lilian:Metro-Nóm-ot próbáltad már?Ha ott nincs is,akkor tudnak szerezni szerintem.
Lilian
Kedves Zútika!

Köszönöm szépen! Megpróbálom, valahogy neten keresztül, de ha nem sikrül, akkor akár fel is megyek érte!!! smile.gif
Köszi még egyszer!!! biggrin.gif
cybergsm
Egyébként ne kötözködj tényleg, mert lingvisztikailag mind a két kifejezés helyes. blink.gif
A könyvről, nálunk Békés megyében tán még most is lehet kapni...múlt héten a piacon tuti láttam.

Imho on
Egy különbség, hogy az utóbbit főleg könyvekkel, ronda kézírással, táblázatokkal kapcsolatban mondjuk, az "elolvastam" általánosabbnak tűnik: lehet, hogy az olvasás félbeszakadt, nem zárult le (elolvasni egy részt is lehet, kiolvasni pl. könyvek esetében csak az egészet). A "kiolvastam" befejezettséget sugall.
Imho off
Lilian
[quote name='cybergsm' date='2007.02. 08. - 16:15:12' post='826']
Egyébként ne kötözködj tényleg, mert lingvisztikailag mind a két kifejezés helyes. blink.gif
A könyvről, nálunk Békés megyében tán még most is lehet kapni...múlt héten a piacon tuti láttam.

Szia cybergsm!

Milyen piacon? Melyik város??
Zútika
A "kiolvastam" kifejezés azt sugallja,hogy kiolvastad a betűket a könyvből,melyek ezáltal képesek s kipotyognak belőle,ezt az érzetet kelti,Én úgy tudtam,h az helytelen kifejezés,de nem vok nyelvtan tanár.
Lilian:Nagyon szívesen!
baba
Sziasztok!
Én kb. 2 hete végeztem a könyvvel. Nagyon tetszett, számomra elég sok új információt is tartalmazott. cool.gif
Zútika
(baba @ 2007.04. 11. - 11:37:21) *
Sziasztok!
Én kb. 2 hete végeztem a könyvvel. Nagyon tetszett, számomra elég sok új információt is tartalmazott. cool.gif



Nálam is ez volt,jogtalanul bántják a Könyvet,akik bántják...
baba
(Zútika @ 2007.04. 15. - 22:18:24) *
Nálam is ez volt,jogtalanul bántják a Könyvet,akik bántják...


Van olyan aki bántja? ohmy.gif
Zútika
(baba @ 2007.04. 16. - 11:05:10) *
Van olyan aki bántja? ohmy.gif



Persze,mielőtt megjelent,tavaly ilyen tájban a mélyen tisztelt és szeretve imádott depeche-mode.hu is hivatalosan bántotta,h hát ebben mekkora hibűk vannak bla-bla-bla....biztos igazuk volt,Nekem így "hibásan" is baromira tetszett...
Faith
Ja, és ugyanezt tették (tette) Dave albumával és Alan Recoiljával, de ha pörgés van e témáknál, akkor hirtelen minden pozitív...
baba
(Faith @ 2007.04. 28. - 00:16:21) *
Ja, és ugyanezt tették (tette) Dave albumával és Alan Recoiljával, de ha pörgés van e témáknál, akkor hirtelen minden pozitív...


Oh, nos ennyire azért nem követem az eseményeket, de ízlések és pofonok. Nekem tetszett, sok más rajongóval egyetemben, a többi nem érdekel. biggrin.gif
Zútika
(Faith @ 2007.04. 28. - 00:16:21) *
Ja, és ugyanezt tették (tette) Dave albumával és Alan Recoiljával, de ha pörgés van e témáknál, akkor hirtelen minden pozitív...


Igen,ez Engem is felháborított.Nem tudom,h amiatt van-e ez,mert a mélyen tisztelt klubvezető elvtárs Martin-mániákus-e,de nincs ez így jól...
Laci80
Sziasztok!

Ma voltam a könyvhéten a Vörösmarty téren, és meglepve láttam a Városháza bódéjában a Stripped-et. smile.gif Gondoltam, ha valaki Bp-en jár a Könyvhét alatt, és még nincs meg neki, annak ez egy jó tipp lehet... wink.gif
A kisföldalatti feljárójánál van a bódé, a Gerbeaud előtti soron!

Üdv mindenkinek!!!
Ja és persze a Mode legyen Veletek biggrin.gif
Ez egy "lo-fi" (egyszerűsített) verziója legfőbb tartalmunknak. A teljes verzió megtekintéséhez - további információkkal, szerkesztve és képekkel klikk ide.