Keresés - Felhasználók
Teljes verzió: Mi A Kedvenc Dm Albumotok
forum.FREESTATE.hu > depeCHe MODE > depeCHe MODE Klub
Oldalak: 1, 2, 3
cybergsm
Az az igazság, hogy a napokban úgy tűnik, hogy talán mi irogatunk ide mostanában a legtöbbet....és félek, ha sokat írok, a többiek elrettennek az írástól...:-) Pedig most nagyon benne vagyok a DM-ben újra...voltak ilyen kis csöndességek, de a márciusi koncert óta újra töretlenül csak DM -et hallgatok, és velem együtt a család is...
Lilian
Sziasztok!!

Szerintem sokan úgy vannak vele, mint én, hogy nem korlátozzák le a dm iránti szeretetüket egy számra!! smile.gif Saját véleményem, hogy a 101 turné az... az nagyon ott volt!!! wink.gif Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többi az nem, csak engem az nagyon megfogott!! smile.gif
Az összes szám a kedvencem, de mégis: Shake The Disease a No.1!!! (és még sorolhatnám!) biggrin.gif
Zútika
Én mondjuk mást is hallgatok DM mellett.
Egy számmal Én sem tudok leragadni,a Concert For The Masses turnénak az volt az egyik előnye,hogy nagyon jól összevoltak válogatva a számok a set listben,bár ez sok turnéjukra igaz volt.A 101 meg iszonyatosan jól szól,nem tudom,h azért-e,mert Alan a stúdióban kicsit "rádolgozott",vagy hogy ezek tényleg ilyen jól szóltak már akkor élőben,szerintem mindkettő!:)
Én nagyon nehezen tudok kedvenceket kiragadni Belőle,a Things You Said pl.telitalálat,de a Strangelove is szuper,meg úgy az összes!:D
cybergsm
Persze, én sem azt hallgatok csak, de rengeteg remixet, bootleg kiadványokat igen, mert azért mindig is kiváncsi voltam, mely zenekar, hogyan értelmezi a dm-et... Hallgatok én mást is...persze(Thievery corporation, EBM muzsikák, kraftwerk, mittomén...)
Zútika
Nálam most épp Dream Theater megy,az se egy semmi banda!
Én természetesen minden olyat szívesen hallgatok,Ami kapcsolatba hozható a DM hangzásvilágával (Rammstein,Marilyn Manson,Placebo stb.),de pl.az Iron Maident is imádom! biggrin.gif
teresa
Ha már a korokról volt szó, akkor elárulnám, hogy én még csak 15 vagyok, és talán azért is szeretem jobban az Excitert, mert közelebb áll a koromhoz.Ezzel persze nem öregíteni szeretnélek Titeket, sőt nekem még a 40 évesek is fiatalok smile.gif, csak ugye aki idősebb depeses, az persze, hogy jobban kedveli a régebbi albumokat.sztem...smile.gif

Jah, és lenne egy kérdésem, miért nem jelenik meg a képem a hozzászólás mellett? huh.gif mellow.gif
teresa
És lenne mégegy kérdésem, ha nem gond...Miért nem enged belépni a freestate, csak a fórumra?Már teljesen összevagyok zavarodva, hogy mi a felhasználónevem és a jelszavam, nem engedi, hogy bejelentkezzek sad.gif
májk
Mert a Freestate főoldalán külön kell regisztrálni.
Zútika
Én sem vagyok az az igazi régi depeches,aztán mégis utálom az Excitert.De még a régi depesesek is szeretik mondjuk az újabb lemezeket (Ultra,Playing the Angel),míg az Excitert nem,szóval itt nem feltétlenül az életkorokon van a hangsúly.Ha már itt tartunk Én a mai fiatalok zenéjét nem is nagyon szeretem,ezek a régebbi jó kis nyolcvanas,kilencvenes évek,vagy akár a hetvenes évek közelebb áll Hozzám,mint a mai dolgok,persze nem kizárólag "csak" azok,de az a jellemző.
májk
Én 16 vagyok, de az Excitert nagyon nem bírom. Nálam Violator, Ultra, SoFaD a kedvenc. A mai zenével kapcsolatban pedig . . . hát, azt nem is lehet zenének nevezni. Megy a folyamatus dumm-dumm-dumm, közben meg néha benyomnak egy régi számból részletet a "nagy dídzsék". Rosszul vagyok tőlük . . . Ameyik szám meg már régibb egy hónaposnál, azt meg lemondják, hogy sz*r meg ciki. Legszívesebben felgyújtanám őket.
cybergsm
...én is hallgattam nem halkan a kocsiban a CTA-t, és ismerős haver..."háezmegmiez az ócskaság?" kérdésénél majdnem a fejébe húztam a motorháztetőt...
ANDA
Attól függetlenül,hogy a DM a nagy kedvenc smile.gif) én is hallgatok más zenéket.Igazából mondhatom azt is,hogy mindenevő vagyok.A lényeg,hogy igényes legyen!!!!Szeretem én is a 70',80' zenéket,de jöhet rock is.Régebben hallgattam Metallicát,Firehouse-t,Tears for Fears-t,Pearl Jam-et,Placebo-t most is smile.gif Viszont az egyszámos együttesektől a fiú és a lánybandáktól egyenesen rosszul vagyok. Amit még nagyon szeretek/tem az a F.O. System volt,késöbb lett belőle az Agnus Dei,majd Mátyás Attilla és barátai.Nagyon jó!!
teresa
Jól beszélsz smile.gifÉs még az Ultrát is nagyon szereted, ez remek biggrin.gif smile.gif
Zútika
Igen,Aki az ULTRA-t szereti rossz ember nem lehet! rolleyes.gif
Én egyszerűen oldom meg a kérdést:nem beszélek olyanokkal,akik egyslágere bandákat hallgatnak.
Pont.
májk
Ez ismerős gondolkodásmód:
Beléptem az új suliba, és a padtársamhoz fűzött első kérdésem az volt, hogy szereti-e a DM-ot vagy legalább tiszteletben atrtja-e őket. Szerencsére azt mondta, hogy bár nem a kedvencei, de sok számukat szereti. smile.gif
Zútika
(májk @ 2007.02. 14. - 17:28:35) *
Ez ismerős gondolkodásmód:
Beléptem az új suliba, és a padtársamhoz fűzött első kérdésem az volt, hogy szereti-e a DM-ot vagy legalább tiszteletben atrtja-e őket. Szerencsére azt mondta, hogy bár nem a kedvencei, de sok számukat szereti. smile.gif



Jó,ez már pozítiv gondolkodás!:)
DaRkEsT
Sziasztok és üdv. Öregharcos Zútikának is!

Azt hiszem ez a kedvenc Album téma egy kifogyhatatlan forrás!
Nincs ezzel semmi baj,és annak is örülök,hogy egyre több rétegű korosztály írogat aktívan a fórumba.
Én 27éves leszek májusban és 1994-ben ismerkedtem meg a mode világával pontosabban a VIOLATOR albummal. Számomra ez a No.1 kedvenc album!
Miután belemerültem a DM World-be beszereztem magamnak az összes Albumot,mint ahogyan most szorgalmasan veszem a Remasters sorozatot is!
Nekem az a véleményem,hogy ha megnézük a lemezeket sorjában,rájövünk,hogy lépcsőzetesen fejlődtek a fiúk és ennél jobb dolog nincs mint mikor Albumról - Albumra fejlődik egy Banda!
Ezt most azért írtam mert sokan Kritikán alulinak ítélik az Exciter-t mint DM lemezt.
Szerintem nincs azzal a lemezzel semmi baj,ugy jó ahogyan van,és a DM történelem része ahogyan a többi alkotás is! AZ ULTRA és az EXCITER talán azért olyan kiugróan fura lemezek mert a Bandának újra kellett értelmeznie a megszokott Depeche-es hangzásvilágot!
És mint mindenki tudja nehéz feladatuk volt mert a hangzásért felelős zseni nevezetesen ALAN WILDER kilépett az együttesből!
Minden bandának vannak gyengébb alkotásai,de attól az még lehet értékes vagyis lehet benne érték csak talán több időt kellett volna szentelni annak a fura címmel ellátott Albumnak kedves rajongótársaim!
Nekem ehhez a két albumhoz nagyon sok idő kellett az ULTRÁHOZ és az EXCITER-hez is.
Változik az idő és a felfogás mint ahogyan a zene is,de ugy érzem a DM tudta mindig is hol a határ és,hogy meddig mehetnek el.
Ami talán hiba volt az,hogy Mark Bell-t választották az Exciter producerének és ő mint köztudott nagy DIGITAL megszállott,ezért is lett ennyire pütyögő digitális lemez az Exciter.
Vannak rajta nagyon értékes nóták mint pl: When The Body Speaks,Freelove,Dream On,Comatose stb.
Az Ultrán pedig a Freestate a legnagyobb mint ahogyan ez a Fórum is,hisz erről a nótáról kapta a nevét!
Ezzel zárnám a gondolataimat,és várom a véleményeket,remélem nem fognak szétszedni itt engem amiért a szárnyam alá vettem az EXCITER-t!

Üdv. minden DM FAN-nak

DaRkEst :-)
Vick1
Hú,hát már jó rég látogattam ezt az oldalt.
Azt hiszem egyedül nekem jön be az EXCITER. sad.gif Kicsit erős kifejezéseket olvastam pl.UTÁLOM.Persze mindenkinek meglehet a véleménye,de hogy lehet a kedvenc együttesed számait,albumait utálni?Nem azt mondom hogy minden számot imádok tőlük,van amit kevésbé szeretek és azt nem hallgatom meg annyiszor mint a többit.De az utálatig nem tudnék eljutni egyik számnál sem...
DaRkEsT-el teljesen egyetértek!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ANDA
Szia Darkest!
Szerintem senki nem fog téged szétszedni csak azért,mert hogy az Exciter az egyik kedvenced smile.gif
Mindenkinek megvan a saját kedvence,kinek ezért kinek amazért más a kedvenc albuma,száma.
Nekem sem a kedvencem az Exciter,de az egyik kedvencem(a sokból) a Freelove,de szeretem a Dream on-t,I feel loved-ot és a Breath-t is.Csak valahogy más lett ez a lemez,nem olyan DM-es,ami persze nem azt jelenti,hogy rossz,csak más.De már ezen az oldalon leírtam,hogy az Exciter koncertfelvétel viszont F.A.N.T.A.S.Z.T.I.K.U.S.!!!Talán az egyik legjobb,legalább is nekem.Emlékszem,amikor megjelent a PTA album és belehallgattam valamelyik lemezboltban,hát mit mondjak....abszolut nem tetszett.Aztán otthon ahogy hallgattam egyre jobban megszeretttem,de pl a Lilian c. dalt mostanába kezdtem valamiért szeretni.Viszont a Macro még mindig nem jön be valamiért,pedig Martin a nagy kedvenc biggrin.gif Szóval mindenkinek más és más,nálam függ pl a lelki állapottól is,hogy éppen melyik számot,albumot favorizálom.
Most épp (már egy ideje biggrin.gif ) a Surrender,The sinner in me,na meg a régebbi kedvencek Blue dress,Photographic(az örök kedvenc).....sorolhatnám......ect.. smile.gif
teresa
Vick 1, kérlek ne szomorodj el, nem Te vagy az egyedüli akinek bejön az Exciter, nekem például arról van a kedvenc számom smile.gif Az igaz, hogy nem az elsőszámú album nálam, de a 4. helyet nálam megkapta smile.gif
cybergsm
Váááááááá, ez tök érdekes... " a photographic az örök kedvenc"...érdekes, hogy nekem, mint ősembernek :-) nemigen volt soha ez az örök kedvencem..a SAS-ről pl. nekem mindig is a "Boys say go" ütött a legjobban... Bár az is igaz hogy, bár nem tudom, Békés megyéből vannak é itt rajtam kívül, de mindig is furcsállottam, hogy DM-partykon Békéscsabán ha megszólalt a "Photographic" akkor mint az eszetlenek tódultak a népek ropni...
ANDA
Nekem a nagy kedvencem!Emlékszem,amikor meghallottam először a Photogaghic-ot teljesen bepörögtem tőle,egész nap ezt az egy számot hallgattam!Húúúú....de régen is volt már!!Meg amikor mentünk Mode klubba(Szfváron), akkor idult be igazán a buli,amikor leadták ezt a számot.Régi szép idők.... rolleyes.gif
cybergsm
Fehérvár...?
Hehe...a "Bahnhof"-ban anno én is McFordultam párszor...
Viszont!
Én itten lehúztam az ABF-et, és most csakazértis hallgattam a kocsiban...hát a "monuments" fúúú...az mekkora egy ütős nóta...
ANDA
Bahnhofba jártál????Akkor lehet,h ismerjük egymást,mert én meg 2 évet nyomtam ott a pultba. biggrin.gif Először lent,aztán a lépcsőnél a kanyarban.
Zútika
Szasz Darkest!
Nekem hiába az egyik kedvencem a Mode,nem úgy állok Hozzá,h Ők csak jókat követhetnek el,Én inkább úgy vok vele,h megnézem,na,most mit alkottak,kritikusan,lehet,h jó volt az előző album,de ez még nem garantálja azt,hogy az új is jó lesz,általában nem okoznak csalódást,de az Exciterrel sikerült,Engem szabályosan idegesít pár szám arról a lemezről,utálom pár számát,vannak Rajta szép dolgok az tény,de nem Nekem.Azt leszámítva azonban minden lemezüknek megvan Szerintem a Maga szépsége.
anGELA
(cybergsm @ 2007.02. 18. - 19:36:07) *
Váááááááá, ez tök érdekes... " a photographic az örök kedvenc"...érdekes, hogy nekem, mint ősembernek :-) nemigen volt soha ez az örök kedvencem..a SAS-ről pl. nekem mindig is a "Boys say go" ütött a legjobban... Bár az is igaz hogy, bár nem tudom, Békés megyéből vannak é itt rajtam kívül, de mindig is furcsállottam, hogy DM-partykon Békéscsabán ha megszólalt a "Photographic" akkor mint az eszetlenek tódultak a népek ropni...

biggrin.gif .............vannak!!!!!!!!! wink.gif
jó volt a szombati buli is! cool.gif
jó hogy vannak ilyen klub bulik,mert máshol nem játszanak ilyen "RÉTEGZENÉT" mad.gif
/nem tudják mi a jóóóóó!/
ui:ezúton szeretném MEGKÖSZÖNNI A KLUBSZERVEZŐNEK/KNEK,hogy ilyen lelkesen rendez/nek Békéscsabán,Gyulán,DM BULIT!és az ÁKOS,meg Bonanza számok is jók!és remélem hogy megyünk még DEPECHE MODE koncertre/egy párszor..sokszor!/
Lilian
Sziasztok!!!

Csatlakozom, éljenek a csabai klubbosok!!!! smile.gif
Ace
Sziasztok!

Nehéz kérdés,alig hiszem,hogy bárki is kapásból tudna válaszolni rá. Elég régre nyúlik vissza nálam a Mode szeretete,de ha kétszer ennyi ideje szeretném,akkor se tudnék konkrét választ adni.
A 101-el kezdődött a rajongásom,ezért ez egy kicsit a szívem csücske smile.gif
Egyébként mindegyik albumról kiemelhetnék 2-3 számot,ami a mai napig letaglóz,de félek,hogy kihagynék valamit,úgyhogy el se kezdem smile.gif
Na igen.A kivétel az Exciter.Tény,hogy szakmailag minden szempontból kiváló,de számomra hiányzik belőle az élet. Hogy őszinte legyek,még a koncert se nyújtotta számomra a várt extázist,leszámítva persze azt,hogy láthattam élőben is a kedvenceimet.
Na jó! Mégis valami konkrétat. No1. A broken frame-The Sun & the Rainfall.

anGELA,Lilian!
Valóban minden elismerést megérdemel a csabai szervező! Nagyrabecsülésünk jeleként szombaton újra emeljük jelenlétünkkel a buli hangulatát! biggrin.gif
/Én tódulok majd a Photographicra/
BonoVox
Hát, nem tudtam hirtelen, hova tegyem ezt, aztán a kedvenc topikom mellett döntöttem:) Szóval, a hülyeséget nem bírom: http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=59747
Faith And Devotion
Ezek tök hülyék. Már a cikk szerzői, név szerint Balogh I. Ferenc és Göndör Ádám... Drogos szubkultúra és keresztényellenes kirohanások? Látszik, h fogalmuk sincs a szövegek tartalmáról, ami egyébként nem meglepő, sejtve azt a tényt, h az angol nyelv ismerete nem tartozik az erősségeik közé... A "Striped" szó jelentése "csíkos"... Egyébként javítsatok ki, de Dave-et "csak" egyszer hozták vissza a klinikai halál állapotából... Na persze nem mintha ennek bármi köze lenne a zenéhez. Viszont a Dave-idézet épp megcáfolni látszik a drogos szubkultúra-dolgot, valószínűleg a szerzők el se olvasták beillesztés előtt. "A zűrös gyermekkorát feldolgozni képtelen, negyvennégy éves sztár" - ezt honnan a francból tudja??? Egyébként a szerzők látványosan közelébe se kerültek semmilyen művészettel foglalkozó oktatási intézménynek - na nem mintha én igen, de van annyi józan paraszti eszem és itt-ott felcsipegetett elméleti ismeretem, h külön tudom választani egy szövegben a megjelenő beszélőt és az előadó személyét... A John The Revelatorról meg úgy általában a keresztényellenességről... Az egy dolog, h Balogh I. Ferenc és Göndör Ádám nem tud angolul, de valószínűleg nem olvasták, és/vagy nem értik a Bibliát ill. a Depeche Mode-szövegeket. Nem vagyok római katolikus, de a legfrisebb vatikáni állásfoglalás a Jelenések Könyvéről közelebb áll a JTR szövegéhaz, mint ez a két tehetségtelen, félművelt "fűzfapublicista" gondolná... Az "alkoholos-könnyűdrogos szubkultúra" nonszensz (érdemes elolvasni a keretes írást, az ember könnyen átsiklik felette, de hihetetlen blődségek vannak benne), és ha "fasisztoid hangulatkeltésre" tud akár egyetlen példát is felhozni bármelyikük, megveszem nekik eredetiben a kedvenc zenekaruk összes eddig megjelent albumát és kislemezét. [...] Azt hiszem, ezt picit átírva elküldöm nekik.smile.gif Nyilván elfogult vagyok, mert DM-rajongó vagyok, különben ezt nem írtam volna le, de ebben az írásban talán több értelem és logika van, mint az övékében...
ANDA
Szia Faith and Devotion! Én úgy tudom a Striped jelentése valóban csíkos,sávos.De a DM számában 2 P-vel van,tehát STRIPPED,ami már mást jelent:levetkőzve,meztelenül.
Faith And Devotion
Anda!
Teljesen igazad van, és nekem is megvan a Stripped c. könyv, de a BonoVox által belinkelt cikkben elírták, erre próbáltam utalni.
ANDA
Jaj,bocsika unsure.gif én nem olvastam a könyvet...........mert hogy azt hallottam róla ,h rengeteg az elírás és a hibás dátum benne.....bocsika még 1x smile.gif
Faith
(BonoVox @ 2007.05. 09. - 19:26:56) *
Hát, nem tudtam hirtelen, hova tegyem ezt, aztán a kedvenc topikom mellett döntöttem:) Szóval, a hülyeséget nem bírom: http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=59747


Hát ez nagyon kész!!!
Faith And Devotion
Nekem nem tűnt fel, h a könyvben rengeteg elírás vagy hibás dátum lenne, nem mintha néhány kivételtől eltekintve egy hibás dátumot olyan könnyen észrevennék.smile.gif Mondjuk nekem isteni szerencse folytán az angol kiadást sikerült megvennem, bár nem hiszem, h pl. egy dátumot egykönnyen félre lehetne fordítani.smile.gif Ha pedig esetleg így a nagy melegben túl alacsony lenne a vérnyomásotok, olvassátok el bátran ezt (még egyszer BonoVox linkje): http://hetilap.hetek.hu/index.php?cikk=59747
laci72
De a Kurt nem fejbe lőtte magát ?... Vagy rosszul olvastam a cikket?.. Vagy nem tudják , hogy miröl írnak...
Vick1
Hát lehet jobb lett volna ha el sem olvasom! mad.gif Ekkora egy baromságot,igazi idióta aki ezt a cikket írta...
strangelove
Sziasztok!

Én vagyok a legújabb tag smile.gif
Én is a fiatalabb Mode-rajongók közé tartozom: 22 leszek az idén.
Rajongásom 1999-ben kezdődött az I feel you-val. Nagyon megfogott. Aztán megvettem a The Singles 86-98-at és kész voltam rolleyes.gif Tetszik az a nahgulat, amit a zene áraszt, tetszenek a szövegeik, amik versként is megállják a helyüket, gondolkodásra késztetnek, rengetek alapigazság van bennük. Ez a hangzás utánozhatatlan és egyedi, nem beszélve Dave hangjáról....
Kedvenc albumaim a CTA-től a Violator-ig terjedő időszak. Szerintem ekkor születtek a legjellegzetesebb, "legdepechemode-osabb" biggrin.gif dalok. Alan távozása óta a hangzás, a zene már nem az igazi, hiányolom belőle az ő stílusát. Ettől függetlenül az Ultra és a PTA egy nagyon jó album. Az Exciter viszont a leggyengébb: nagyon populárisra sikerült (Free love), nem az igazi DM stílus.
Kedvenc számom? Hmm, most épp a Halo. Mindig más rolleyes.gif
Szomorú, hogy a korombeliek nem is hallottak még róluk sad.gif Vagy ha igen, akkor csak a Free love-ot ismerik, ami ugyebár nem igazán tipikus DM szám. A mai dum dum zenéktől meg DJakárkiktől egyenesen rosszul vagyok mad.gif Próbáljon meg egy mai zenekar 27 év után is stadionokat megtölteni...
Tetszik hogy soha nem hódoltak be az aktuális divatirányzatoknak.
Megjelenésük a zenei életben korszakalkotó volt (~sampler). Érdekes, hogy egy Gramy-t leszámítva eddig egyetlen egy díjjal sem jutalmazták őket.

Aki a zenéjükön nőtt fel, annak egyfajta életérzést is jelent. Én is a DM-en nőttem fel, csak 15 évvel később wub.gif

jó ez az oldal smile.gif
Faith
Üdvözlünk!

PS.: Nem kaptak 1 grammyt sem, csak jelöléseket. sad.gif
Zútika
(Faith @ 2007.06. 28. - 14:18:05) *
Üdvözlünk!

PS.: Nem kaptak 1 grammyt sem, csak jelöléseket. sad.gif


Jobb is így,ez is bizonyítja,hogy ezek a díjak mekkora sz*rok már...
Üdvözlünk körünkben!Tulajdonképpen Én is Őket hallgatva nőttem fel,csak Nálam 2003-ban kezdődött,nem baj,a lényeg az Életérzés!:)
Ez a cikk meg borzasztó,tele van ordas hibákkal....de Én-amióta igazságtalanul negatív kritikát olvastam a Roger Waters koncertől-már semmin nem lepődöm meg.......
strangelove
Az a legszomorúbb, hogy olyan emberek írnak róluk kritikár, akik nem is ismerik őket (esetleg csak felszínesen). Mostanában csak a jól "megcsinált", "összeválogatott" bandák kapnak díjakat. Most már tehetség sem kell. Írnak neki egy jó dalszöveget, zenét, szexisen felöltöztetik, megmondják mit nyilatkozhat....


Tök jó, hogy itt hasonló érdeklődésű emberekkel beszélgethetek cool.gif Az ismeretségi körömben kb 2 ember van, aki már egyáltalán hallotta a nevüket , s esetleg már a számaikat is.
Laci80
Sziasztok!

Nekem sincsen a - személyes és szorosabb - ismeretségi körömben rajongó. Akiknek mondom h ki is a nagy kedvenc smile.gif, azok legtöbbje tudja, hogy léteznek, és a fontosabb számaikat valószínűleg ismerik is (már csak azért is, mert valahol biztos hallották már legalább egy-két taktusát), de - finoman szólva - nem igazán jönnek lázba tőle...
Úgyhogy valóban jók az ilyen fórumok meg oldalak cool.gif Ez az oldal meg amúgy is rolleyes.gif

Én már nagyon régóta kíváncsi voltam a Mode-ra, de csak egy-két éve kezdtem komolyabban foglalkozni velük. A rajongás legkorábbi gyökere nálam a Policy of Truth: amikor a klipjét kb. 11 évesen megláttam a Music TV-n. Az a szám nagyon megragadt bennem, folyton azt szerettem volna az MTV-n látni smile.gif Komolyabban 2005 végétől kezdve érdekelnek. Most éppen időrendben visszafelé fedezem fel a lemezeiket smile.gif - a Music for the Masses-ig hallgattam őket végig meg, most jön majd a Black Celebration. Per pillanat a "kedvenc album" nálam a Violator, de ez változó: volt már az Ultra, a SOFAD, sőt, pár hete pont a PTA (folyton azt hallgattam, elejétől végéig).
Az Exciteren anno első hallgatáskor elaludtam smile.gif, de annak az albumnak is vannak azért számomra izgalmas pillanatai (pl. Shine, I Am You, When The Body Speaks, Flood mixes Freelove).
Friss élmény: névnapomra kaptam meg a Devotional DVD-t. Hogy Martin mekkorát vokálozik a Condemnationben, uramatyám... félelmetesen jó!!
Zútika
Véleményem szerint az internetet csak azért találták ki,hogy a szegény Mode-közösségek ne érezzék Magukat egyedül!:)
A Devotional csodálatos,bár Nálam most a Live in Milan vezet,amikor először megnéztem nem tetszett annyira,nemrég megnéztem másodjára is,és letaglózott,az egy csodálatos koncivideó,olyan hangulata van,és minden tökéletes,a lámpák,a fények,a mozgás,a kép,a zene....profi!1-2 olyan effekt van,ami Engem személy szerint zavar,nem tudom,hogy a rendező (Blue Leach)találta-e ki ezeket,de nem mindig működik...de ezek csak nagyon apró dolgok,az összkép így is el van találva,nagyon jó az a videó!
laci72
Hát ha Live in Milan tetszik.. Akkor a Live in Budapest-ért rajongani fogsz.. biggrin.gif
Laci80
"Véleményem szerint az internetet csak azért találták ki,hogy a szegény Mode-közösségek ne érezzék Magukat egyedül!:)"

biggrin.gif

A Milan nekem az elejétől fogva tetszett, időnként késztetést érzek rá, hogy berakjam a lejátszóba - és akkor egy jó darabig ki se tudom onnan szedni wink.gif nekem a PTA album volt olyan, hogy elsőre alig jött be róla valami. Aztán fokról fokra szerettem meg - pl. a John the Revelatornál a koncerten döbbentem rá, hogy jééé, ez ilyen jó szám? Nem is tudtam.. laugh.gif

Mikor a One Night In Parist beszereztem, olvasva a kritikákat tartottam tőle, hogy tényleg nem lett túl jó, de mikor nekiültem megnézni, nagyon kellemes meglepetés ért. És hát a Dream On - When The Body Speaks - Waiting for the Night - It Doesn't Matter Two blokkban levegőt alig kaptam, annyira jó! Ha ezt én élőben egy koncerten kapom meg, akkor ... biztosan elérzékenyültem volna. smile.gif A Waiting for the Nightot azóta már vagy hússzor visszanéztem, és mostanában szinte minden este berakom a Violatorről ezt a számot.
Zútika
A Playing the angelt Én elég könnyen megszerettem,annyi változás volt,hogy azóta még jobban szeretem! tongue.gif
Az I Want It All-ra pl.elsőre nem mondtam azt,hogy hűmekkoraszám,de a Live in Milanhoz lévő CD-t hallgattam,és élőben annyira szépen szólt,hogy megállapíthattam ismét:tud ez a Dave gyerek vmit nagyon!:)
A One night in Paris Szerintem is gyönyörű,leszámítva persze az Exciteres számokat,nincs az a koncert,amely azokat megtudnák Velem szerettetni!:) De a Waiting for the night valóban fantasztikus,az egyik legnagyobb pillanata a show-nak,meg a Black celebration is,az az alak a háttérben...fura ötlet,de vhogy működik,pedig ha így elmagyaráznák,hogy ez van a kivetítőn,az elég hülyén hangzana,de koncerten mégis jó! biggrin.gif
laci72
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ...A Goodnight lovers, Dave és Martin- tól másfél méterre hidd el nagyon szépen szólt biggrin.gif
Djemba
Én az vagyok aki minden Dm-számot imád a vérembe van szószerint, a nagy bátyám hallgatatta velem, csecsemő koromba már nagyban hallgatnom kellett. Aztán pár év múlva nagybátyám elköltözött kb 8 éves lehettem, 10 éves koromba vetettem meg az első DM albumot az ultra-t persze csak a borítóa miatt de azóta tudatosan tudom hogy őket hallgattam addigi életem során és életem végéig is.

Forever Depeche Mode
biggrin.gif
BlackTaylor
Black Celebration of course. Ez az album részemről a DM. Amibe akkor beleszerettem, na igen és az első az IGAZI ugyebár. Még múlt hónapban is azon kaptam magam, hogy egy nap alatt 6x hallgattam meg és mégis tudtam örülni minden számnak. Bár mostanában leggyakrabban Violator szól az autómban...
Clean...részemről megunhatatlan és libabőrös vagyok ha hallgatom, még mindig.
Igazából nem album kedvenceim vannak, hanem kedvenc számaim, de az nem kevés.
Egyszer összeírtam a számaim albumról albumra. Nagyon élveztem, a régi albumokról sikerült a legtöbb kedves dal összeírni. Legközelebb leírom a listát, most csak néhány...black celebration, clean,photographic, here is the house, see you, rush, route 66, lie to me, walking in my shoes, mercy in you, judas, halo, get right with me, I am you, waiting for the night, policy of truth, shine...áááá nincs vége.
manki
mindegyik be jön nagyon jok bár az exciter nekem valahogy nem paszol.pedig 13éves koromban fertözött meg a depeche mode.na az se most volt. jo kis 36 orás klub vm 3napos tábor,
és szerintem a legjobb dm klub a jo öreg MOM volt ja de szép is volt.
Ez egy "lo-fi" (egyszerűsített) verziója legfőbb tartalmunknak. A teljes verzió megtekintéséhez - további információkkal, szerkesztve és képekkel klikk ide.